Czyje to decyzje?


Degradacja przestrzeni miejskiej narasta w wyniku nieprzemyślanych decyzji:


... lub ich braku:

Nadesłane przez: Grzegorz.

5 komentarzy:

 1. naczelny esteta miejski18 kwietnia 2012 07:19

  To już chyba niestety raciborska specjalność... nic dodać nic ująć. Gdybym był prezydentem miasta wstydziłbym się zapraszać na Rynek delegacje. Nie dziwię się więc, że mieszkańcy coraz częściej omijają starówkę szerokim łukiem

  OdpowiedzUsuń
 2. Za to Grześ zapomniał o budynku w tle. Ten z kawiarnią "Piotruś". Moim zdaniem jedna z lepszych (wpisanych w otoczenie) rewitalizacji budynków w ostatnim czasie. Czekam tylko co zrobi miasto z balkonami od strony targu.

  OdpowiedzUsuń
 3. naczelny esteta miejski19 kwietnia 2012 07:24

  Ja też się zgodzę - to jedna z lepszych rewitalizacji bloków w mieście. Podoba mi się też rewitalizacja bloku na Ogrodowej na przeciwko nowexu. Z innymi to już różnie bywa

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwroccie tez prosze uwage na drugie zdjecie i nie chodzi mi o te zamurowana sciane, ale o kostke brukowa, ktora straszy w calym miescie. To jest prawdziwy raciborski horror ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak jak na drugim zdjęciu za parę lat będzie wyglądać cała ul. Długa. Prezydent mógłby wprowadzić jakieś dyrektywy odnośnie zamurowywania witryn w pustostanach, by wyglądało to przynajmniej jak w cywilizacji. Nie sądziłem, że zabijanie dechami miasta zacznie się jednak od Rynku. Stawiałem na Długą.

  OdpowiedzUsuń